India

Indické chrámové tance a bollywood

Tanečný štýl bollywood je pomenovanie pre filmový tanec, ktorý vznikol pre potreby indickej kinematografie. Tanec je inšpirovaný ako tradičnými chrámovými štýlmi ako je bharatanatyam, kathak či kuchipudi, tak aj indickým folklórom či prvkami moderného tanca, čím vzniká množstvo nápaditých a jedinečných choreografií. Pre diváka sú indické tance atraktívne pre nádherné zdobené kostýmy, neobvyklú a neopočúvanú hudbu a zložité pohyby a gestá, ktoré slúžia na dopĺňanie významu choreografie.

Ponúkame ako sólové choreografie, tak aj skupinové, ktoré tvoríme v skupine Shakti. Okrem choreografií, inšpirovaných tradičnými chrámovými tancami a indickým folklórom sa venujeme aj hindi-popu, čo je moderné poňatie tanca symbioticky kombinované s tradičnými gestami.

Shakti

Tanečná skupina Shakti je prvá skupina na Slovensku, ktorá sa venuje výlučne indickým tanečným štýlom: bollywoodu (filmovému tancu), folklórnym tancom z rôznych regiónov Indie ako i klasickým chrámovým tancom. Začiatky našej skupiny siahajú do roku 2006, kedy prví členovia podľahli čaru bollywoodskeho tanca a začali sa mu intenzívne venovať.

K našim vystúpeniam neodmysliteľne patria pestré a výrazné kostýmy, množstvo šperkov a samozrejme jedinečná emotívna hudba. Ak hľadáte originálne spestrenie Vášho programu alebo kultúrnej akcie, naše vystúpenie určite splní Vaše očakávania.

Ponuka

Bollywoodska noc:

Bollywoodska noc:

Pestrá show s tanečnými číslami, ktoré zaujmú nielen hudbou a choreografiami, ale aj krásnymi kostýmami a šperkami.

V indickom chráme:

V indickom chráme:

Starobylé chrámové tance v pôvodnom i modernom poňatí sólo tanečnice.

Masala mix:

Masala mix:

To najlepšie z Indie: výber tých najkrajších tancov od bollywoodu až po folklór.

Workshopy pre deti i dospelých

Workshopy pre deti i dospelých

Pre detské alebo dospelé publikum ponúkame výuku zábavnou formou, zoznámime sa s indickou kultúrou, písmom a poriadne sa vyskáčeme!

Pozrieť galériu fotiek alebo video

Galéria fotiek Viac videí