Orientálny brušný tanec – SKUPINOVÉ A SÓLO VYSTÚPENIA

Objavte aj vy čaro exotických pohybov, nadýchnite sa vône Orientu, započúvajte sa do nádhernej hudby a nechajte sa unášať jedinečnou eleganciou tohto krásneho tanca!

 

Oriental Mystery

Oriental Mystery

Dĺžka vstupu: 3-12 min.

Počet účinkujúcich: 1-2

Klasický orientálny tanec, spolu s rytmickým shimmi, ktoré sprevádza choreografie bubienkového sóla. Tancujeme aj s rôznymi doplnkami, ako sú závoje, závojové poi alebo krídla.

Historizujúci Orient

Historizujúci Orient

Dĺžka vstupu: 3-15 min.

Počet tanečníkov: 1-3

Atmosféra starobylého orientálneho dvora, na ktorom vám tanečnice predvedú tance so závojmi, šabľami či sviečkami. Ponúkame tiež sólo tanec v historickom tureckom kostýme zo 17. storočia so skutočnou bojovou zbraňou, v choreografii sú zaradené i bojové sekvencie. Orientálny tanec so šabľou ako vzácnym pokladom i nebezpečnou zbraňou.

Temperametný fusion bellydance

Temperametný fusion bellydance

Dĺžka vstupu: 3-10 min.

Počet účinkujúcich: 1-2

Pestrá zmes sólo i duo choreografií v štýle moderného orientu, tzv. tribal fusion. Zatancujeme tanec so šabľou, veselý tanec v páre s veľkými širokými sukňami v temperamentných rytmoch, či charleston fusion, a samozrejme obľúbené drum solo. Ponúkame aj verziu s ohňom.

Araboflamenco

Araboflamenco

Dĺžka vstupu: 3 minúty

Počet tanečníkov: 1

Tanečný štýl spájajúci temperamentné Španielsko a elegantný Orient. Tanečnica tancuje vo zvučných flamencových topánkach. Vstup je možné doplniť aj flamenco tancom.

Pozrieť galériu fotiek alebo video
Galéria fotiek Viac videí

Dávne východné civilizácie poznali blahodárne účinky orientálnych tancov a obdivovali ich estetiku. Súčasná podoba egyptského orientálneho tanca je už poznačená rôznorodými vplyvmi a formovala sa počas celého dvadsiateho storočia až do dnes.
Moderný bellydance fusion vznikol v sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia v USA a dnes sa teší čoraz väčšej obľube. Založený je na pohyboch, typických pre tance blízkeho východu, Indie, ale aj španielskeho flamenca, či iných národných tancov. Tento štýl sa stále intenzívne vyvíja a inšpirácií je neobmedzene.

Značka:
Drama Queen.

Nie žeby sme boli obzvlášť expresívne pri bežnej komunikácii, len sa nám veľmi páčia výrazné dramatické prvky v tanci.

Úspechy:
  • Majstrovstvá sveta WADF Liberec 2013 – sólo striebro, bronz
  • European Golden CUP Stará Ľubovňa 2014 – skupina zlato, duo striebro, sóla 1 zlato, 2 striebra, 1 bronz
  • Festival ESHTA Praha 2014 – skupina bronz
  • European Grand Prix, Varna, Bulharsko: sólo: 2. miesto raqs sharki, drum solo, bellydance fusion, 3. miesto
    orientálny folklór