Tribal fusion

Tribal vznikol v sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia v USA a dnes sa teší čoraz väčšej obľube. Založený je na pohyboch, typických pre tance blízkeho východu, Indie, ale aj španielskeho flamenca, či iných národných tancov. Tento štýl sa stále intenzívne vyvíja a inšpirácií je neobmedzene.

Chytľavé rytmy Balkánu, púť z Indie do Číny, vintage aj hip-hopové variácie – toto všetko Vám ponúka tribal fusion v našom prevedení.

Desiree

Desiree je mladá tanečná skupina venujúca sa tribal fusion. Tvoria ju dve tanečnice: Andrea Alra Garajová (BB) a Linda Lindira Stasíková (BA). Hoci sme každá z iného mesta i iného tribu, spája nás kamarátstvo. Spoznali sme sa v roku 2011 na tanečných workshopoch v Prahe a odvtedy sme aj napriek vzdialenosti spolu neustále v kontakte. Spája nás záujem o tanec a do našich tribal fusions choreografií vkladáme rôznorodé inšpirácie.

Ponuka

V našej ponuke máme 4 bloky tancov, ktoré je ale možné ľubovoľne kombinovať. Bloky sú príkladom toho, aké tematické vystúpenie si u nás môžete objednať. Tancujeme i choreografie s rekvizitami ako sú hodvábne vejáre, šabľa, ohňové vejáre či poiky.

Balkánsky temperament

Balkánsky temperament

Chytľavé rytmy z regiónu Balkán, ktoré zvádzajú k tancu. V choreografiách sa môžete stretnúť s tribal fusion i tribal ATS.

Ďaleký východ – na ceste až do Číny

Ďaleký východ – na ceste až do Číny

Cestujte s nami od Orientu cez Indiu až do exotickej Číny. Efektný blok je dopĺňaný elegantnými hodvábnymi vejármi i tancom so šabľou.

Tribal fusion mix

Tribal fusion mix

Pestrá zmes choreografií v štýle tribal fusion, pri ktorej si príde každý na svoje. Hip hopové variácie aj romantický tribal s nádychom doby zo začiatku 20. storočia a samozrejme temperamentné drum solo.

Choreografie pre špeciálne príležitosti

Choreografie pre špeciálne príležitosti

V našom repertoári ponúkame aj tance, ktoré sa hodia do menej obvyklých priestorov a podujatí. Tajomnú atmosféru vedia vytvoriť tance s ohnivými vejármi i tance na hudbu prispôsobenú vašemu podujatiu.

Sólové vystúpenia

Dĺžka vstupu: 3-15 minút

Popis: Rýchle i pomalé choreografie v štýle tribal fusions inšpirované folklórom najrôznejších krajín i štýlmi rôznych období (indická fusion, vintage charleston fusion,…). Doplnené môžu byť fusion so šabľou alebo hodvábnymi vejármi, prípadne s ohňovou show za pomoci 2 ohnivých vejárov či poi. Vstup je možné koncipovať i do zaujímavej a menej obvyklej temnejšej gotickej hudby. Vhodné pre tých, čo sa radi nechajú uniesť niečím netradičným.