Alra

„Pravoverná tribalistka, čo vidí v každom to najlepšie.“

Tancu sa venujem od roku 2005, kedy som v Banskej Bystrici objavila kurzy orientálneho tanca, vtedy už pod vedením Zuny Géciovej.

Postupne som sa naučila rôznym štýlom tohto tanca, tiež tancovať s 1 a potom aj 2 závojmi, sviečkami, základom bollywoodu. Zúčastnila som sa viacerých workshopov, ktoré viedla Zuna ako aj Rendy z Považskej Bystrice a za tancom som vycestovala aj do Prahy, kde som sa zúčastnila seminára s Jillinou (USA).

Raz som pri surfovaní na internete objavila video Rachel Brice, ktoré ma veľmi oslovilo. Začala som sa učiť tribal, ktorý sa stal mojou veľkou vášňou.

Vtedy som už aktívne vystupovala spolu so Zunou a skupinou Alishaba. Zúčastnila som sa tiež ďalších workshopov, ktoré viedli tanečnice ako Nakari (Rakúsko), Bri Hurley (USA), Elizabeth Strong (USA), Alexis Southall (GB), Giuliana Angelini (Nemecko), Morgana (ESP), Mardi Love (USA) a Svetlana Dvoretskaya (Rusko).

Práve na workshope s Morganou som sa spoznala s Lindou a odvtedy sme v kontakte. Náš spoločný záujem o tribal fusion nás aj napriek vzdialenosti priviedol k myšlienke vytvoriť tanečné duo – Desiree, ktoré malo svoju premiéru v roku 2013 na Historickom festivale Barbakan v Banskej Bystrici.

Odvtedy sa neustále snažíme rozširovať našu ponuku vystúpení, v ktorej sa nájdu rôzne fúzie tribalu s ostatnými štýlmi tanca.

 

Môj záujem o tanec sa tiež prejavil počas VS štúdia, kde som sa venovala jeho výskumu, vďaka ktorému som sa spoznala s ďalšími tribal aj orientálnymi tanečnicami. Štúdium som ukončila diplomovou prácou na tému Tanec a subjektívna pohoda. Okrem toho vediem individuálne hodiny tribalu v Banskej Bystrici a naďalej aktívne vystupujem.

Vo svojom voľnom čase sa učím tvoriť web stránky, veľmi rada maľujem, milujem knihy a čas strávený s priateľmi.